habitory

We choose a picture worth a thousand word challenge from earth watch catagory. We created on imaginary camera over two light year from earth for this challenge, this means you can see our past by this camera. We developed an app which you can use it. This app finds your location and shows this locations past. Also this app shows big changes in your area or around the world. The media parts like pictures, videos or news showed by users about this disaster.

This project is solving the A Picture is Worth a Thousand Words challenge.

Description

2014 Space Apps Challengsta yarışmak için "Earth Wacth" kategorisinden "A Picture Worth A Thousand Worth"u seçtik. Bu proje için Dünya'dan iki ışık yılı uzaklıkta hayali bir kamera düşündük. Bu kamera sayesinde Dünya'nın iki yıl önceki halini görebiliyorsunuz. Ve bu kameraya ulaşabileceğiniz bir aplikasyon yaptık.

Aplikasyonu telefonunuza yada tabletinize kurduğunuzda lokasyonunuzu bularak NASA data havzundan bulunduğunuz bölgenin iki yıl önceki uydu fotoğraflarını gösteriyor. Şimdiki görüntüsü ve geçmişteki görüntüsünü karşılaştırabiliyorsunuz. Bu sayede bölgede gerçekleşmiş büyük değişiklikleri görebiliyorsunuz.

Dünya üzerinde son iki yıl içerisinde gerçekleşen büyük değişiklikler çoğunluk doğal afetler nedeniyle olmaktadır. Bu uygulama sayesinde sizin ülkenizi etkileyen yada Dünya çapındaki afetleri görüntüleyebiliyorsunuz. Bu olaylar hakkında yazıları okuyup, fotoğraf ve videoları izleyip kendi yorumunuzu yada başka insanların yorumlarını okuyabiliyorsunuz.

Uygulama aynı zamanda kendi bölgenizdeki insanlarla da haberleşmenizi sağlıyor. Eğer bulunduğunuz bölgede bir doğal afet meydana gelmişse, sistem başka kullanıcılardan gelen mesajları size iletmeyi kesiyor ve doğrudan yetkili kuruluşlardan gelen kordinasyon mesajlarını yayınlıyor. Bu sayede büyük bir ilet yığını içerisindeki asıl önemli olan mesajlara kısa sürede ulaşmanızı sağlıyor.


Project Information


License: GNU General Public License version 3.0 (GPL-3.0)


Source Code/Project URL: http://habitory.blogspot.com/


Resources


Habitory - https://www.dropbox.com/s/31eegapt28ruly2/habitory.pptx?n=287662506

Team

  • Seyfettin Öksüz
  • mehmet mutludoğan


Loading...
×
Loading...
×